81 ilde operasyon: 194 kişi gözaltına alındı

Bakan Yerlikaya ‘Narkoçelik-13’ operasyonlarında 45 kilogram uyuşturucu madde ve 87 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildini, 194 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığını bildirdi.

Yerlikaya’nın açıkladığı bilgilere göre; Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarından, 4 bin 289 ekip, 14 bin 108 personel ve 196 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla 81 ilde ‘Narkoçelik-13’ operasyonları gerçekleştirildi. Operasyonlar sonucu 451 kilogram uyuşturucu madde ve 87 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilirken 194 zanlı ise yakalandı.

Operasyonlarda Ankara’da 40 kilogram esrar ele geçirilirken 6 şüpheli yakalandı. İstanbul’da ise 7 kilogram kokain ele geçirilirken, 1 şüpheli yakalandı.

Ali Yerlikaya’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Jandarma tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Narkoçelik-13’ Operasyonlarında; 45 kilogram uyuşturucu madde ve 87 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 194 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. Uyuşturucu satıcılarının aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizi ve toplumumuzu zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x