İstanbul’da skandal olaylar… Tacizci ev sahibi, sapık patron… 14 yaşındaki kız anlattı… Tuvalete gizli kamera koydu


Arnavutköy’de 2021 yılında 37 yaşındaki Yasin K. karısının rahatsızlığı sonrası, kiracısı ve 14 yaşındaki kızı Elif B. ile eşini ziyarete hastaneye gitti.

Görüşme sonrası aileyi evlerine bırakan şüpheli bir süre sonra hastaneden çağrıldıklarını söyleyerek destek olması için ailesinden izin alarak Elif B’yi çağırdı.

BACAĞINI TUTTU, İLİŞKİ TEKLİF ETTİ

Sabah’ın haberine göre, Yasin K. otomobilde seyir halindeyken kızın bacağını tutup sıktı. Neye uğradığını şaşıran kız çocuğu şüphelinin elini iterek kendisini eve bırakmasını söyledi. Yasin K. ise alkol aldığını belirterek “Uzun zamandır bir kadına dokunamıyorum çok fenayım, seninle ilişkiye girelim” diyerek teklifte bulundu.

Küçük kız duruma tepki gösterince şüpheli özür dileyip kızı evine bıraktı. Durumu ailesine anlatan Elif B. karakola giderek şüpheli Yasin K’dan şikayetçi oldu. Şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

“İFTİRAYA UĞRADIM”

Şüpheli Yasin K. karakoldaki savunmasında suçlamaları reddederek, kızın sokakta ‘açık’ gezdiğini, Elif B’nin küçük kardeşinin kendi oğluyla kavga etmesi üzerine kiracısı olan aileyi evden çıkarmak istediği için kendisine iftira atıldığını iddia etti.

20 YIL HAPSİ İSTENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame sonrası Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. İddianamede şüphelinin savunmasının suçtan kurtulmaya yönelik olduğu belirtilip, 15 yaşından küçük mağdurun rızasının olamayacağı vurgulandı. Şahıs için “Çocuğun Cinsel İstismarı” “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından 20 yıl hapsi isteniyor.

Diğer skandal olay ise İstanbul’da bulunan bir iş yerinde yaşandı. Bir iş yeri sahibi, ortak kullanılan tuvalete farklı açılardan kamera yerleştirdiği ortaya çıktı.

2022 yılı Kasım ve Aralık tarihlerinde 21 yaşındaki Ece M. Bayrampaşa ilçesinde bulunan ve 42 yaşındaki Onur A., isimli kişiye ait iş güvenliği hizmeti veren şirkette işe başladı.

Sabah’ın haberine göre sözlü tacize uğrayan genç kadın iş yerinden ayrılma kararı aldı. Aradan geçen bir süre sonra aynı iş yerinde çalışan başka bir kadın Ece Ö.’yü arayarak acil görüşmesi gerektiklerini, bir problem olduğunu söyledi.

TUVALETTE GİZLİ KAMERA DÜZENEĞİ BULUNDU

Zehra Ö., Ece Ö.’ye iş yerinde kullanılan ortak tuvalette farklı açılara yerleştirilmiş gizli kameralar bulduğunu söyledi. Duydukları karşısında şoke olan genç kadın arkadaşından bir de kendisine ait görüntülerin de bulunduğunu öğrendi.

Arkadaşı tarafından gizlice kayıt altına alınan görüntüleri izleyen genç kadın skandal olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek suç duyurusunda bulundu.

285 ADET VİDEO KAYDI ÇIKTI

İş arkadaşlarıyla birlikte savcılıkta ifade veren genç kadın, Denizcan Kaygusuz isimli iş arkadaşının ele geçirdiği görüntülerde kendisine ait görüntülerin bulunduğunu, alınan kayıtlarda toplamda 285 adet video olduğunu söyledi.

Yaşanan kayıt skandalında iş yeri sahibi Onur A.’nın kameraları yerleştirirken kendisini de kaydettiği ve bu şekilde deşifre olduğu anlatıldı. Tuvalete yerleştirilen gizli kameraların, siyah bir çorap, tıraş makinesi, krem kutusu içerisinde gizlendiği ifade edildi. Savcılık şikâyetin ardından sapık patron hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Mahkeme karşısına çıkan Onur A., suçlamaları reddederek hafıza kartının içerisinin boş olduğunu ve şikayetçi kişiler tarafından casus programla geri getirildiğini iddia etti. Şahıs, 4 yıl hapse mahkûm edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x