Konteyner Kentte Tüyler Ürperten Cinsel İstismar! Valilikten Açıklama Geldi

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki bir konteyner kentte pazartesi günü, 7 yaşındaki kız çocuğu bir anda ortadan kayboldu. Yakınlarının kendi çabalarıyla çocuğa ulaşamaması üzerine polis çağırıldı. Bölgede çalışma başlatan ekipler, kayıp kız çocuğunu aynı gün konteyner kentteki bir konteynerde buldu.

ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Cinsel istismara maruz kaldığı anlaşılan çocuk, hastanedeki kontrollerinin ardından ailesine teslim edilirken, olayın şüphelisi olduğu belirlenen Abuzer Can gözaltına alındı. Daha önce de 4 farklı suç kaydı olduğu anlaşılan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

Malatya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada ‘7 yaşındaki bir kız çocuğunun, ekmek almaya giderken cinsel istismara maruz kaldığı, çocuğun yoğun bakımda olduğu’ ibarelerinin doğru olmadığına dikkat çekilerek şöyle denildi:

“18.03.2024 tarihinde meydana gelen ‘Kayıp Şahıs Çocuğun Cinsel İstismarı’ konulu olayda mağdur konumunda bulunan yaşı küçük mağdurenin kaybolması üzerine 18.03.2024 günü saat 15.49 sıralarında müracaat alınmış, ilgili müracaat sonrasında İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince başlatılan çalışmalarda mağdure 18.03.2024 günü saat 19.30 sıralarında konteyner kent içerisinde bulunmuş, olayın şüphelisi olduğu tespit edilen ve daha önceden 4 ayrı suç kaydı bulunan A.C. isimli şüpheli şahıs yakalanmış, 19.03.2024 tarihinde çıkarıldığı mahkemece çocuğun cinsel istismarı suçundan tutuklanmıştır.

‘MAĞDURENİN SAĞLIĞINDA SORUN YOKTUR’

Basın ve sosyal medyada yer alan haber içeriklerinin aksine yaşı küçük mağdurenin sağlık durumunda herhangi bir olumsuzluk yoktur ve işlemleri akabinde ailesine teslim edilmiştir. Değerli kamuoyunca bilinmelidir ki; yürütülen bu soruşturmada herhangi bir aksaklığa mahal verilmeksizin tamamen mağdur yaşı küçük şahsın yüksek menfaati göz önünde tutulmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x